Izr. prof. dr. Jasna Potočnik Topler je uvodoma spregovorila o svoji koroški dediščini in prežihovstvu, nato pa s pesmijo Nočem, avtorja Ferija Lainščka, prešla na komuniciranje v vsakdanjem življenju. Vloga humorja v komuniciranju, značilnosti uspešne komunikacije, zakonitosti pisanja sporočil, vloga govorne kulture in nastopanje so bile teme, ki smo jih podrobneje spoznali. Tudi še pet korakov priprave in izvedbe govora po Aristotelu.
Z omembo knjige Travel Writing for Tourism and City Branding: Urban Place Writing Methodologies, katere avtorja sta Charlie Mansfield in Jasna Potočnik Topler, smo iz vsakdanjega komuniciranja prešli na komuniciranje v turizmu. Knjiga je izšla v začetku letošnjega leta, nastala pa je na osnovi večletnega sodelovanja med Plymouthom in Brežicami.
Študenti Fakultete za turizem, Univerze v Mariboru, so na način potopisnega pripovedništva predstavili zgodbe krajev, iz katerih prihajajo. Domačinka Nina Savnik je spregovorila o vplivnostnem komuniciranju v povezavi z Instagramom. Nato smo prisluhnili sevniškim zgodbam, v okviru katerih je Kaja Šetinc predstavila zgodbo tamkajšnjega grba, Nika Kramžar pa zgodbo divana z domačega gradu. Vedad Abdagić je zbrane povabil v Sarajevo, Jana Đorđević pa v Beograd.
Ljudski pregovor pravi, da lepa beseda nikomur ne preseda. Prav tako pa dobre zgodbe bogatijo naša doživetja. Slednje so nam študenti s svojo mentorico podali na zanimiv in suveren način. Prijetno skupno popotovanje je bilo.
Mateja Kus, bibliotekarka
Utrinki z dogodka so vidni tu.