Uvodoma so zaplesale plesalke iz Plesnega društva Imani Brežice, skupina Sodobni ples mladinci – Vateja Mavada, pod mentorstvom Sanje Spirić. V društvu sicer združujejo ljubitelje plesa, plesalce pa v različnih plesnih tehnikah izobražujejo z rednimi treningi, seminarji, delavnicami in plesnimi predstavami.
Sledil je glasbeno-igralski nastop učencev iz Osnovne šole Brežice. Skupaj s svojimi učiteljicami oziroma mentoricami so pripravili in izvedli tri točke. Posamezne delčke so s skupnimi močmi zložili v prijetno celoto.
Taja Vranetič in Lorena Šinko, sodelavki Zavoda za podjetništvo, turizem in mladino Brežice, sta nas v nadaljevanju z različnimi dejavnostmi oziroma nalogami razgibali, krepili pa smo tudi »timski duh« in svojo pozornost.
Slednja je bila prisotna tudi v zadnjem delu našega druženja, ko nas je bibliotekarka Andreja Dvornik ob raznovrstnem gradivu poučila o mavričnosti jezikov in pisav, ki obstajajo oziroma jih poznamo. V odpiralnem času Knjižnice Brežice jih na mladinskem oddelku knjižnice lahko odkrivamo tudi v sklopu stalne razstave Mini Bologna. Z gradivom iz naše knjižnične zbirke pa se lahko pobliže seznanimo tudi z Braillovo pisavo oziroma brajico, tj. pisavo, ki slepim in slabovidnim omogoča, da berejo in pišejo ter se sporazumevajo z okolico.
Četudi najmlajši obiskovalci tokratnega dogajanja še ne štejejo mnogo let, so njihova znanja že nadvse raznolika in obsežna. Veseli smo, da jih s tovrstnimi vseslovenskimi in lokalnimi akcijami ter pobudami lahko še dodatno spodbujamo. Vsi skupaj smo znova uspešno potrdili rek, da je moč slapa v povezovanju kapljic. Majhnih in večjih.
V imenu (so)organizatorjev dogodka Mateja Kus, bibliotekarka